top of page
IMG_4045.jpg

Ravimuda kasutamine

Mudaraviks kasutatakse üldisi kümblusi, mähised, kompresse, maske. Mudamähiseseid võib kasutada kas teatud kehaosadele või üldisi.

Soovitav ravimuda temperatuur on +40-42 °C. Protseduuri kestvus on tavaliselt üle päeva ja kogu ravikuuri kestvus on 10-15 protseduuri.  Arsti soovituste korral võib muuta ülaltoodud juhist.  Teatud haiguste korral, hea taluvuse puhul võib protseduure teostada ka sagedamini. Igal konkreetsel juhul enne alustamist on soovitav arsti konsultatsioon.

Ravimuda soojendamist vastava temperatuurini teostatakse pakendiga, millisesse ravimuda on asetatud tavaliselt vesi või auruvannil, mille temperatuur ei tohi ületada 60-70 °C. 

 

Protseduur
Soojendatud ravimuda kanda vastavalt protseduurile vajalikus koguses soovitud piirkonda, katta kile ja sooja riide või rätiga ning hoida peal 15-20 minutit. Protseduuri lõppedes eemaldada ravimuda puhta leige veega, ilma seepi kasutamata ning kuivatada nahka kergelt, hõõrumata.

​Ravimuda mähiseid on mugav kasutada lokaalseteks mudaravi protseduurideks.

​Ravimuda-turba segu on mõeldud kasutamiseks eelkõige luu- ja lihaskonna ülekoormussündroomide ravi eesmärgil, aga ka üldise toonuse parandmiseks. Segu kasutatakse edukalt kombineeritud meetodiga massaažis.​

meediaguru.ee_3637.jpg

KOSMEETIKAS

Mudamask omab suurepärast nahka puhastavat, niisutavat ja värskendavat toimet.

Ravimuda stimuleerib rakude elutugevust, tasakaalustab naha bioloogilisi protsesse ning tõstab selles hapniku sisaldust, vähendab põletikuliste protsesside teket. Väsinud nahk uueneb. Tugevneb rakumembraan ning seetõttu on nahk kaitstud keskkonnakahjustuste eest. Tänu E-vitamiini sisaldusele omab ravimuda tugevat antioksüdeerumis võimet ning stimuleerib kudede regeneratsiooni. 

 

Teeb naha elastseks ja paindlikuks. Annab nahale doniseeriva värskuse kuna taastab epidermse mineraalide sisalduse. Mudas leiduvad mikroelemendid ja mineraalid parandavad ainevahetust ning suurendavad oluliselt naha varustust niiskusega.

Muda mask annab häid tulemusi ka peanaha probleemide korral, parandab verevarustust, toidab ja tugevdab juuksejuuri. Maski võib kasutada saunas või eraldi protseduurina.

 

​Protseduur

Soojendatud muda kanda näole, kaelale või muule kehaosale soovikorral katta kile ja soojariidega kuid maski võib teha ka ilma kileta. Protseduuri kestvus on 10-20 minutit, protseduuri kestel niisutada nahka vältimaks muda kuivamist.

 

Mask eemaldada sooja vee ja käsnaga. Soovi korral kanda nahale maski järgselt nahatüübile sobivat kreemi.
 

​Lisaks naturaalsele ravimudale pakume veel külmkuivatatud ravimuda, mida on väga mugav kasutada kosmeetilisteks protseduurideks näo- ja kaelapiirkonnas. Ühe protseduuri kulu on keskmiselt 10gr ravimuda pulbrit, mis segatakse veega, soovi korral võib lisada erinevaid eeterlike õlisid.​

Hot Sauna

SAUNAS

Tugevdab organismi vastupanuvõimet, stimuleerib immuunsussüsteemi ja rakkude elutegevust. 

Leevendab liigeste- ja lihasevalusid.​ Tasakaalustab naha bioloogilisi protsesse, noorendab nahka ja hoiab selle niiskuse taset. Aitab väljutada kehast liigset vedelikku ning jääkaineid. 

​Protseduur

Saunaõhk võiks olla niiske, et vältida muda kuivamist nahal.

Võtta leili, soojendada keha üles, soojendatud ravimuda kanda kihina üle kogu keha või paikselt- muda tuleks võtta mõõdukas ca 60-70 °C kuumuses.

Protseduuri kestvus 10-20 minutit, lähtuda tuleb enesetundest. Inimkeha reaktsioon ravimuda protseduurile on erinev, üldjuhul võib täheldada tavaliselt tugevamat higistamist. 

Pärast protseduuri ravimuda kehalt maha pesta vee ja käsna abil.

 

Protseduuri ajal on oluline tarbida ka rohkelt sooja vedelikku ning puhata ja lõõgastuda!

Protseduuri ajal ja vahetult pärast seda võib tunda rammestust ja loidust; mõne aja möödudes aga energia juurdevoolu.


Mud Treatment

MASSAAŽIS

Ravimuda parandab vere-ja lümfiringet, väljutab jääkaineid, niisutab ja toniseerib nahka.​

Kui on teostatud üldine või lokaalne mudamähise protseduur, siis soovitatakse peale seda ka lisaks masaaži. Ravimuda protseduur ja sellele vahetult järgnev massaaž annavad koosmõjuna eriti hea tulemuse.

Mudaprotseduur soojendab kehapinna üles ning lihased ja nahk on masaažiks ettevalmistatud, soojad ning pehmed.​

 

Masaaži tulemusel imenduvad muda toimeained sügavamale kehasse. Massaaži tehakse erinevate õlidega.

Mee- ja mudamassaaž

Protseduuri läbiviimiseks on vaja katteloori ja kilet. Mesi ja ravimuda on soovitav soojendada 40-50 °C. Sellel temperatuuril muutub ka suhkrustatud mesi vedelaks.
Mee kasutamise eesmärkideks on: toniseeriv- ja raviv toime, transpordib ravimuda toimeained
sügavamale kehapinda, kleebib katteloori keha külge​

Protseduur

Enne massaaži alustamist puhastada nahk niiske salvrätikuga. 

Soojendatud mesi kanda keha pinnale pintsliga, seejärel asetada sobiv tükk kaitseloori, millele kanda kiht ravimuda. See kaetakse kilega. Kile peale asetatakse tekk või paksem froteelina. Vajadusel ka veel soojenduskott. 

Mõõdukal temperatuuril 35-40 °C toimuva protseduuri kestvus on 20-25 minutit. 

Mesi imendub täielikult, ravimuda jäägid on kile ning katteloori küljes ja need eemaldatakse.

bottom of page