top of page

Avasta parimate omadustega ravimuda tervendav jõud!
 

Haapsalu Tagalahe Ravimuda on Eestis enim uuritud ja järjepidevalt kasutatud ravimuda.
pexels-angela-roma-7479681.jpg

Ravimuda kasutatakse nii meditsiinilistel näidustustel, kosmeetikas, looduslikel spa- ja sauna protseduuridel ning massaažis.

meediaguru_edited.jpg

Ravimuda on kroonilisi põletikke ja valusid leevendava, ainevahetust ja rakulist uuenemist kiirendava, kehast jääkaineid ning liigset vedelikku eemaldava toimega.

Mudaravi kuulub vanimate ravimenetluste hulka. Eestis kasutatakse mudaravi tema heade naturaalsete ravivate omaduste tõttu juba ligi 200 aastat.

IMG_4045.jpg
IMG_4976.jpg

Haapsalu Tagalahe ravimuda koostis ja mudalahuse ioonse koostise valem:

Screenshot 2023-03-11 at 17.45.03.png
Screenshot 2023-03-11 at 17.45.14.png

Ravimuda tekib pikemaajaliste füüsikaliste, keemiliste ja bioloogiliste protsesside tagajärjel. Tema koosseisus on lahustamata (ränidioksiid, alumiiniumoksiid ning raua, kaaliumi, magneesiumi ja kaltsiumi oksiidid), lahustavad (naatriumi, kaltsiumi, kaaliumi ja magneesiumi soolad) anorgaanilised ained ning erinevad orgaanilised ained (süsivesikud, rasvad, surnud ja kõdunenud taimede ja loomade jäänused).


Raviomadustega meremudad tekivad tavaliselt sobiva veerežiimiga merelahtedes, sõltuvalt merevee soolsusest võivad olla need erineva mineraal- ja orgaaniliste ainete (humiinainete) konsentratsiooniga.


Hea ravimuda on sinakas-hallika värvusega, peene koostisega, keskmiselt kleepuv, raskesti mahapestav ning homogeenne. Sõrmede vahel katsudes meenutab kreemi.


Tervistavad omadused seisnevad ravimuda kompleksuses. Konkreetselt ei saa väita mis aitab, see on individuaalne ja sõltub igast konkreetsest juhust, organismi algsest funksionaalsest seisundist. 

Kuna tegemist on mitmete toimeteguritega, siis osutuvad tema mõjumehanismid väga keerukateks. Arvamusi ja teooriaid kuidas ravimuda toime organismis realiseerub, on erinevaid. Kahjuks ei ole võimalik ühte eelistada teisele. (Veintpalu,44)

 

Ravimuda stimuleerib ainevahetust, kiirendab rakkude uuenemist, eemaldab kehast liigset vedelikku ning jääkaineid. 

 

Mudaprotseduuride mõjul sageneb pulss, protseduuri algul ka hingamine, paraneb vereringe.

  2016-2017. aastal viidi läbi TERE KK-s uuring Haapsalu ravimuda ja turba segu  mõjust naha seisundile. Tulemustel tuginedes saab välja tuua, et protseduuri  järel tõusis uuritavatel oluliselt uuringu piirkonnas nahaniiskussisaldus  võrreldes ravimuda ja turba segu mittesaanud piirkonnaga.   

bottom of page